Lifestyle

Moja motywacja: Sylwia Szostak

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Kilka tygodni temu, pierwszy raz w życiu, zdarzyło mi się zaczepić obcą osobę na ulicy tylko po to, aby się z nią przywitać i zamienić dwa słowa, ku uciesze jej rozbawionego sytuacją męża i znajomego 😛 Nie mogło jej tu zabraknąć – jedna z moich największych fit-motywatorek, trenerka, fotomodelka i zapalona miłośniczka fitness. Prawdopodobnie także jedna z pierwszych osób, której zdjęcia zobaczyłam i zrobiłam wielkie WOW! Jej profil na Facebooku daje pięknego motywacyjnego kopa i udowadnia, że ćwicząc na siłowni można mieć bardzo kobiecą, a wręcz delikatną sylwetkę (takie wrażenie sprawia na żywo). Poza tym jest trochę podobnie zbudowana do mnie (wzrost, waga, proporcje) i tak sobie patrzę na jej zdjęcia i myślę, że jak będę dużo, dużo ćwiczyła, to może kiedyś uda mi się zrobić zbliżoną formę. 🙂 Jeśli ktoś nie zna, to czas nadrobić zaległości. Przedstawiam Wam Sylwię Szostak:

– Sylwia, od kiedy ćwiczysz?

– Mój staż treningowy na siłowni to kilka lat. Ze sportem byłam jednak związana od dziecka. Biegałam, tańczyłam. Zawsze miałam to we krwi.

– Co spowodowało, że zaczęłaś pracę nad sobą?

– Na siłownie wybrałam sie za namową koleżanki, jak i dla własnego komfortu psychicznego, głownie dla poprawy samopoczucia i rozładowania się.

– Jak wygląda Twój trening?

– Moje treningi siłowe odbywają sie 4-5 razy w tygodniu, w jeden wolny dzień zazwyczaj preferuje jakąś inną formę aktywności. Treningi dzielę na partie mięsniowe, z priorytetem na te części ciała, które pragnę skorygować, bądź rozwinąć. Trening siłowy zawsze kończę dodatkową sesją: dotychczas była to sesja aerobowa, teraz dla odmiany wykonuję interwały.

– Co Cię motywuje?

– Motywują mnie stopniowe efekty, które osiągam i coraz częściej ludzie, którzy je doceniają i chcą korzystać też z mojej wiedzy w tym zakresie. Motywuje mnie sam fakt, ze mam w tych kwestiach wpływ na innych.

– Krótka rada dla czytelniczek i czytelników bloga?

– Nigdy nie rezygnujcie ze swoich marzeń. One są po to by je realizować!

* * *

Zachęcam do śledzenia profilu Sylwii na Facebooku oraz Instagramie, jej zdjęcia i postępy potrafią naprawdę nieźle zmotywować do działania 🙂

10261036_1391253434432849_565137557_a