Lifestyle

Moja motywacja: Ola Żelazo

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Styczniowy wpis z cyklu „Moja motywacja” powinien być wyjątkowy – poświąteczne wyrzuty sumienia, noworoczne postanowienia – to najbardziej gorący okres dla wszystkich, którzy chcą zacząć swoją przygodę ze sportem 😉 Dlatego też do tej rozmowy zaprosiłam naprawdę wyjątkową osobę: miłośniczkę wielu form aktywności fizycznej, trenerkę posiadającą bardzo dużą wiedzę i chcącą się nią dzielić z innymi. Na jej stronie znajdziecie całą masę praktycznych porad, informacji i gotowych zestawów treningowych do wykorzystania, a wszystko to podane konkretnie i dokładnie – tak, aby każdy miał szansę zakochać się w tym stylu życia. Sami widzicie, że nie ma tu miejsca na wymówki – wystarczy tylko chcieć! Olę cenię przede wszystkim za jej niezwykle pozytywne podejście do sportu, którym potrafi zarazić każdego czytelnika, za wiarygodność oraz ogromną pracę włożoną w propagowanie zdrowego stylu życia. Przed Wami pasjonatka aktywności fizycznej, trenerka, aktywna mama, autorka książki „Bądź fit”- przesympatyczna Ola Żelazo znana jako trenerka.info.

 

– Cześć Ola, od kiedy ćwiczysz?

– Swoją przygodę ze sportem rozpoczęłam w szkole podstawowej w klasie o profilu lekkoatletycznym. Od tego czasu sport jest ważnym elementem mojego życia i codzienności.

– Co skłoniło Cię do rozpoczęcia ćwiczeń w tak młodym wieku? I jak udało Ci się utrzymać tę pasję tak długo?

– Gdy byłam dzieckiem sport, codzienne zajęcia W-F czy zawody były tak naturalne jak samo chodzenie do szkoły. Specjalnie nie myślało się o tym, co spowodowało, że zaczęło się ćwiczyć. Za to fitness odkryłam już jako mama i zajęcia na siłowni bardzo pomogły mi przejść przez okres wczesnego macierzyństwa. Bardzo podobało mi się jak na ćwiczenia reaguje moje ciało oraz jaki wpływ ma to na moje samopoczucie. Po treningu miałam więcej energii na zajmowanie się domem i dziećmi. Zainteresowałam się również zdrowym odżywianiem. Postanowiłam zdobyć uprawnienia instruktorskie i dietetyczne oraz przekazywać moją pasję innym paniom i dziewczynom. Założyłam bloga i tak jest do dziś. Ćwiczę, odkrywam nowe formy fitnessu. Aktualnie jestem zafascynowana jogą i zdobywam uprawnienia nauczycielskie na tę formę zajęć.

– Wiem, że pasjonujesz się różnymi formami aktywności. Jak aktualnie wygląda Twój trening?

– Trenuję 4-5 razy w tygodniu. Obecnie jest to 1,5 godziny porannej jogi, 2 razy w tygodniu zajęcia karate, w weekendy bieganie, spacery, czasem fitness i ćwiczenia z obciążeniem. Do tego sporty sezonowe: zimą narty, a latem sporty wodne.

– Każdego dnia motywujesz swoje czytelniczki do podjęcia aktywności fizycznej. Co Ciebie motywuje?

– Najbardziej motywują mnie efekty mojej pracy – i nie chodzi tylko o zmiany w wyglądzie. Piękny brzuch już jakiś czas temu zszedł na dalszy plan. To, co najbardziej lubię w ćwiczeniach to moje samopoczucie, mnóstwo energii, elastyczne, szczupłe ciało, dorównywanie kroku moim synom i bycie atrakcyjną w oczach męża. Motywacji raczej mi nie brakuje, czasem po prostu muszę odpuścić ze względu na brak czasu, obowiązki domowe czy inne zobowiązania. Trening jest dopełnieniem mojego życia, a nie odwrotnie.

– Krótka rada dla czytelników?

– „Ciało jest odzwierciedleniem duszy. Chcę, aby nadążało za mną jak najdłużej.”

 

* * *

Odwiedźcie koniecznie profil Oli na Facebooku oraz śledźcie jej stronę trenerka.info. Jestem przekonana, że znajdziecie tam potężną dawkę wiedzy i motywacji do pracy nad sobą 🙂

 

12509353_10205301789446151_7157954262170812981_n