Lifestyle

Jak skutecznie i bezboleśnie popełnić samobójstwo?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

W życiu bywa różnie… Niestety nie zawsze jest kolorowo. Powiem więcej, bardzo często nie jest nawet czarno-biało. Jest szaro i źle. Próbujemy unosić się na powierzchni, a czujemy ciągle jak opadamy na dno. Czasem najzwyczajniej nie mamy już na to siły, mamy wrażenie, że walimy głową w mur, nie mamy wyjścia – a w zasadzie mamy tylko jedno, które przychodzi nam na myśl, skończyć z tym wszystkim raz na zawsze. Ludzie wokół często nawet nie wiedzą jaki dramat rozgrywa się gdzieś tam głęboko w nas, a my nie potrafimy lub nie chcemy tego pokazać.


Jeśli trafiłeś na ten wpis może to oznaczać, że jesteś właśnie w takiej sytuacji – problemy zasypały Cię niczym lawina, nie dajesz już rady ich dźwigać i myślisz o odebraniu sobie życia.


Mówią: Sometimes you win, sometimes you learn.

Co jednak zrobić gdy tych „lekcji” było już o jedną za dużo? Gdy nie masz już siły podjąć na nowo rękawicy? Gdy jeden zawód goni drugi, a Ty stoisz pośród tego wszystkiego sam i znikąd pomocy.

Jak wziąć sprawy w swoje ręce, gdy wszystko dookoła mówi nam, że po prostu NIE WARTO. Po co się dłużej męczyć, gdy można z tym wszystkim skończyć? Wiesz dlaczego? Nie? No właśnie… to jest tak naprawdę odpowiedź. Serio, nigdy nie wiesz co się jutro wydarzy. Po prostu tego nie wiesz. W moim życiu było już tak dużo zwrotów, że gdyby ktoś powiedział mi kiedyś, kilka lat temu (gdy problemy piętrzyły się jeden po drugim, a ja zamiast im zaradzać kolejną godzinę płakałam w poduszkę i wydawało mi się, że WSZYSTKO jest bezsensu) jak bardzo zmieni się moje życie prychnęłabym tylko pod nosem i rzuciła pogardliwe „taaa, jasne…” Co ty tam możesz wiedzieć? Nie jesteś mną!


HEJ! ZATRZYMAJ SIĘ NA CHWILĘ. POMYŚL
: Jeśli ludzie są zdolni tworzyć niesamowite rzeczy, budować od zera swoje życia po kilka razy, podnosić się po porażkach i zaczynać wciąż od nowa, aż w końcu znajdują swoje miejsce i mówią, że warto żyć – to serio – TY też możesz to zrobić!


Sytuacje bez wyjścia NIE ISTNIEJĄ. Nawet jeśli wszystko sprzysięgło się, aby udowodnić Ci, że jest inaczej. To próba, z którą musisz się zmierzyć.


Rzuć na moment te wszystkie problemy w cholerę i weź dwa głębokie wdechy. Pogódź się z tym, że nie zmienisz świata, nie zmienisz innych ludzi, ale z pewnością możesz zmienić swoje życie. Ochłoń i zacznij szukać wyjścia. Nie chcą cię wpuścić dźwiami, zapukaj do okna. Najważniejsze by znaleźć w sobie wolę walki, a wtedy możemy wszystko zacząć od nowa. Dopóki żyjesz możesz naprawdę wszystko zmienić – i pisząc „wszystko” mam na myśli naprawdę WSZYSTKO. Całe nasze życie. Ale nie przekonasz się jeśli nie spróbujesz, a uwierz, że naprawdę warto zobaczyć co dalej przygotował dla nas los. Musisz uświadomić sobie jedno: samobójstwo nigdy NIE JEST rozwiązaniem. Każde inne działanie nim JEST. Każde inne działanie prowadzi do zmiany sytuacji. A zmiana sytuacji oznacza krok w stronę wyjścia z dotychczasowych problemów – spojrzenie na nie z innej perspektywy, szukanie nowych możliwości.

Nie poddawaj się, rozmawiaj – rozmowa to w dzisiejszych czasach tak niedoceniane, a jakże silne narzędzie.

Ale jak? Z kim mam rozmawiać? Czasem z najbliższą rodziną i znajomymi rozmawia się najtrudniej. Być może nawet nie wiedzą o tym, co dusi nas od środka, tak, że chwilami trudno złapać oddech.


Są jednak osoby, które chcą Ci pomóc. Czekają na Twój telefon, gotowe wysłuchać, dać wsparcie, pomóc znaleźć rozwiązanie. Przekonaj się sam. Spróbuj. Może to być jeden z tych numerów:

116 123 – Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
22 425 98 48 – Telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna
116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
801 120 002 – Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”
800 112 800 – „Telefon Nadziei” dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej

Pamiętaj, dopóki żyjesz WSZYSTKO da się naprawić. NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO. Jutro będzie nowy dzień, w którym możesz zmienić swoją sytuację. A teraz odetchnij głęboko, podnieś głowę i zmierz się ze swoim życiem. Uwierz, że możesz to zrobić – ja w to wierzę i jestem przekonana, że małymi krokami możesz rozwiązać każdy problem.