Lifestyle Sport

Dzień na planie programu Eska FIT

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Od kilku tygodni na moim Facebooku mogliście dostrzec zajawki z pracy na planie programu Eska FIT 🙂 Dziś opowiem Wam nieco więcej o tym projekcie.

Gdy dostałam propozycję udziału w programie telewizyjnym byłam w lekkim szoku. W końcu blog jest stosunkowo nowy, mało znany,  no i w ogóle, jak to, ja w telewizji, nie może być… Jednak chęć przeżycia ciekawej przygody i podjęcia nowych wyzwań była silniejsza od strachu, tak więc kilka dni później wczesnym rankiem stawiłam się na planie produkcyjnym. Machina ruszyła! Zdjęcia nagrywaliśmy w boxie Crossfit GCW. Naszą trenerką i prowadzącą program była Kasia Bigos – terminatorka i strażniczka poprawnej techniki 🙂 reszta ekipy to Grzesiek (Blogcrossfit.pl i „Żyj mocno„), Paulina z „I love fit” i ja. Nowa edycja programu startuje w odświeżonej odsłonie, ma być crossfitowo, dość intensywnie, o 180° inaczej niż poprzednie sezony, więc spoczywa na naszych barkach trudne zadanie. Ale damy z siebie wszystko. Kto, jak nie taka ekipa? 🙂

PhotoGrid_1413203399363

Nie będę kłamać: dzień zdjęć próbnych to była dla mnie rzeźnia! Kilka godzin powtórzeń, ustawiania nas na właściwych miejscach, pod właściwym kątem, testowania kamer, dźwięku, przykładowych treningów, dubli, dubli, dubli, hektolitry potu i narastające zmęczenie. Każdy trening musieliśmy robić w miarę możliwości synchronicznie, ale naturalnie, ładnie się uśmiechać, wyglądać cudownie i zachęcająco, a przy tym cały czas pilnować techniki i tempa ćwiczeń. Pod koniec wyglądało na to, że jeden odcinek będziemy rejestrowali całą wieczność i spędzimy na planie kilka lat zanim poprawnie nagramy zaplanowanych dwanaście. Przyznam, że było to moje pierwsze (i na szczęście ostatnie) załamanie. Stwierdziłam, że po prostu nie dam rady, nie nadaję się – to naprawdę cholernie ciężka praca. Na szczęście kryzys nie trwał długo. Dwa dni później w bojowym nastroju stawiłam się na planie zdjęciowym. Ekipa produkcyjna liczyła kilka osób: nad naszym wyglądem przez cały czas czuwały dwie charakteryzatorki, za obraz i dźwięk odpowiadało 3 kamerzystów i dźwiękowiec pod czujnym okiem kierownika planu, w każdy zakamarek zaglądał fotograf od backstage, a całość spinała główna producentka. Nie zabrakło również kilku wizyt gości, którzy czasem wpadali zobaczyć czy ładnie ćwiczymy 😉


Jak wyglądał dzień na planie Eska FIT?

8:00 | Make up & hair. Charakteryzatornia – po 3 godzinach malowania i fryzowania zaczynamy przypominać ludzi 🙂 przebieramy się w stroje przygotowane przez markę Reebok i lecimy do boxu.

PhotoGrid_1413203121527

11:00 | Crossfit box. Ekipa przygotowuje się do zdjęć, trwają próby dźwięku i kamery, ustawienie nas na właściwych miejscach, ostatnie poprawki make-upowe i możemy zaczynać.

12:00 | kamera w zapisie, akcja… nagrywamy I odcinek. Dubel, dubel, dubel. Dobra, to jeszcze raz od nowa. Mamy to! Po każdym zakończonym nagraniu dogrywamy jeszcze detale, czyli zbliżenia na nas i na stroje oraz robimy osobno zdjęcia każdej pozycji wykorzystanej w treningu. Tak więc chwilę to wszystko trwa.

PhotoGrid_1413207023470

13:30 | po krótkiej przerwie i przećwiczeniu workoutu kręcimy odcinek II. Czas mamy o dziwno całkiem niezły, więc dobre humory nas nie opuszczają. Po nagraniu obowiązkowe detale + zdjęcia z backstage.

14:30 | zasłużony obiad! 🙂

PhotoGrid_1413203869671

15:00 | zmęczenie daje o sobie znać, ale odcinek III sam się nie zrobi. Dajemy z siebie wszystko, ale wciąż na naszych twarzach za mało uśmiechu… trzeba powtórzyć. Jeszcze detale, zdjęcia i…

16:30 | koniec na dziś. Idziemy się regenerować i zbierać siły na kolejny dzień zdjęciowy.

W ciągu kilku dni nagraliśmy wszystkie 12 odcinków. Musze przyznać, że każdego dnia szło nam coraz lepiej i sprawniej. Pod koniec okazało się, że jesteśmy całkiem zgraną ekipą. Każdy z nas dał z siebie 100%. Teraz wszystko pozostaje w rękach montażystów. Trzymajcie kciuki, aby wyszło dobrze!

PhotoGrid_1413205285507

Program Eska FIT rusza w środę – 15 października na antenie Eska TV.

Mimo ogromnego stresu zapraszam do oglądania 🙂