Sport

Co nam daje bieganie? [konkurs]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Zastanawialiście się kiedyś co nam daje bieganie? Być może w waszym otoczeniu coraz więcej osób biega, ale co oni właściwie z tego mają? Czy jest to jedynie podążanie za najmodniejszym obecnie sportowym trendem. A może jednak coś więcej? Jeśli zastanawiacie się czy warto zacząć swoją przygodę z bieganiem to tym wpisem postaram się rozwiać Wasze wątpliwości.


Bieganie daje nam zdrowie.
Inspiruje do zmiany życia na lepsze, wyrabia sprawność ruchową, poprawia kondycję. Regularne bieganie zapobiega wielu chorobom, wzmacnia system immunologiczny. Dzięki bieganiu utrzymujemy w dobrej formie także nasze zdrowie psychiczne, jesteśmy szczęśliwsi, czujemy się silniejsi, wiemy, że jesteśmy w stanie pokonać własne słabości i realizować zamierzone cele.


Bieganie daje nam pasję.  
Pasję, którą chcemy pielęgnować i rozwijać. Chcemy się nią dzielić, zarażać innych, pokazać jakie zalety za sobą niesie. To hobby, które daje same korzyści, z czasem zmienia się w styl życia pociągając za sobą wiele pozytywnych zmian.


Bieganie daje nam wolność.
Biegniesz gdzie chcesz, tak szybko jak chcesz, tak długo jak chcesz. Nic nie jest w stanie Cię zatrzymać, dopóki sam tego nie zrobisz. Bieganie to najzdrowszy i najlepszy sposób na zły dzień, na chandrę i stres.


Bieganie daje nam ładną sylwetkę.
To jeden z najprostszych i najlepszych sposobów na  spalanie kalorii. Bieganie pobudza nasz metabolizm, wzmacnia mięśnie, pomaga zachować prawidłową wagę, utrzymuje nasze ciało w dobrej formie.


Bieganie daje nam energię.
Po treningu czujemy przypływ mocy, jesteśmy pobudzeni i gotowi do działania. Endorfinowy kop sprawia, że chcemy więcej i więcej, to świetny zastrzyk pozytywnej energii, która potem przekłada się na wiele aspektów naszego życia.


Bieganie daje nam wiarę w siebie, w swoje możliwości.
Przekraczanie swoich granic, pokonywanie słabości i kształtowanie charakteru – te pojęcia z pewnością są znane każdej aktywnej osobie. Rozpoczęcie aktywnego trybu życia powoduje, że odnajdujemy cel, do którego zmierzamy, wiemy, że możemy osiągnąć wszystko.


Bieganie daje nam czas dla siebie.
Czasem dobrze jest znaleźć dla siebie odskocznię, złapać trochę dystansu. Bieganie jest do tego idealnym sposobem. Biegając możemy wsłuchać się z siebie, w swój organizm, wyciszyć, pobyć trochę ze swoimi myślami. Taki czas jest bardzo potrzebny w dzisiejszym pędzącym świecie – skorzystaj z niego.


Bieganie daje nam radość.
Tak to już jest, że każda aktywność wyzwala masę pozytywnych bodźców. Ludzie, którzy uprawiają sport są po prostu szczęśliwsi, bardziej spełnieni, zadowoleni z siebie, z otaczającej ich rzeczywistości. Najlepsze jest to, że każdy z nas może tego doświadczyć, ta radość jest na wyciągnięcie ręki – wystarczy po nią sięgnąć!

  
A jeśli już jesteśmy przy radości… Jak wiecie (lub też za chwilę się dowiecie) zostałam ambasadorką pierwszej polskiej edycji The Color Run Poland – czyli 5 najszczęśliwszych, najbardziej pozytywnych oraz kolorowych kilometrów na świecie! Jest to dla mnie absolutnie fantastyczne doświadczenie i pękam z radości, że mogę być częścią tego wydarzenia. The Color Run współpracuje także z organizacjami charytatywnymi, pomagając im nagłaśniać i popularyzować ich działania – widzicie więc, że jest to naprawdę świetna inicjatywa. Pobiec może każdy, niezależnie od wieku i stopnia biegowego zaawansowania. Nie przyjmuję do wiadomości argumentów w stylu: „Ale ja nie dam rady…” „Nie biegam regularnie” – idziemy tam, żeby się doskonale bawić, spędzić wspólnie czas, uśmiechać się do siebie nawzajem i pokolorować trochę ten świat. Po prostu Be healthy. Be happy. Be You.

Z tej okazji mam dla Was konkurs:)


Konkurs na NAJSZCZĘŚLIWSZE BIEGOWE ZDJĘCIE!


Pokażcie, że sport to dla Was radość, że poprzez bieganie możecie wyrażać siebie na tysiąc szczęśliwych sposobów. Zróbmy kolaż biegowej radości! Liczą się zgłoszenia umieszczone pod tym wpisem, pod postem na Facebooku, a także nadesłane na mój mail: kontakt@fitly.pl z wyrażeniem zgody na publikację na www.fitly.pl oraz fb.com//FitlySportLifestyle. Jedno zdjęcie to jedno zgłoszenie – niezależnie od tego ile jest na nim osób. Do wygrania jest 5 pakietów startowych na wybrany bieg The Color Run Poland (Kraków, Poznań, Warszawa). Ogłoszenie wyników 30 kwietnia!

Do biegu gotowi, start!

Powodzenia!!! 😀

 

 

__________________

WYNIKI KONKURSU!

Dziękuję za wszystkie zgłoszenia 🙂 oglądanie Waszych szczęśliwych zdjęć sprawiło mi dużo radości. Sami widzicie jak cudowne może być dzielenie się nią i zarażanie wszystkich wkoło swoją biegową pasją. Poniżej lista zwycięzców:

Ania (zgłoszenie przez e-mail)

Ewelina (zgłoszenie w komentarzu)

Aga (zgłoszenie w komentarzu)

Wojtek (zgłoszenie w komentarzu)

Joanna (zgłoszenie przez e-mail)

Gratuluję!!! Z każdym z Was skontaktuję się mailowo:)

Poniżej kolaż wygranych zdjęć

wygrane!


 • emee lea

  kuku

 • :D!

  • Ale radość! Yuuupi! :)))

 • Po treningowy selfik 😀 Już niedługo znowu będzie można biegać lekko ubranym, łiii 🙂

 • A jeśli podczas The Color Run będzie padało.. to tak się uśmiechnę po wszystkim 😀

 • Wojciech Przybylski

  bieganie to radość i nieschodzący z twarzy uśmiech 🙂 zarówno przed, w trakcie jak i po biegu.

 • AGA

  Radość na mecie – genialny bieg i niezapomniane wspomnienia:)))
  Wings4Life Barcelona 🙂

  Jak widać bieganie dodaje skrzydeł 😉

  • Haha! To jest dopiero radość 🙂

 • Olga Hajduk

  Dzięki bieganiu czuję się jak księżniczka <3
  Kocham ten stan!
  I baaardzo chcę radośnie przebiec w białej kreacji Color Run i wykąpać się w różu,
  Bo kocham róż i już 🙂

 • Małgorzata Kotowicz

  Właśnie to mi daję bieganie 🙂 To magia radości i bliskości z moją biegową rodziną ! Bieganie pozwoliło mi uwierzyć w siebie i poznać tych rewelacyjnych ludzi, którzy są przy mnie na dobre i na złe. Bieganie łączy i pozwala cieszyć się nawet najmniejszymi rzeczami. To powiew świeżego powietrza, które wnosi harmonię do mojego życia 🙂

 • Daje mi uśmiech i uśmiechniętych, wspaniałych ludzi.